Opis posla financijskog analitičara (vještine, plaća, dužnosti, certifikat i više)

Jedan od najčešćih putova karijere u financijama je onaj financijskog analitičara. To je zato što analitičari mogu raditi u različitim sektorima i što to područje nudi neke prednosti, uključujući priliku za visoku zaradu. Uloga financijskog analitičara svakako je vrijedna razmatranja bez obzira na to radite li posao ili financije. A ako ne stječete diplomu u sličnom području, možda ćete biti zainteresirani saznati više o ovoj ulozi i utvrditi odgovara li vam.

Kada je riječ o dešifriranju financijskih podataka, financijski analitičari su genijalci. Vrlo su orijentirani na ciljeve, s krajnjim ciljem pomoći poduzećima i pojedincima u postizanju određenih ciljeva.

Financijski analitičari kombinacija su računovođa, istražitelja, psihologa i proricatelja sudbine. Dođite s nama dok ulazimo ravno u posao financijskog analitičara da vidimo odgovara li vam.

Opis posla financijskog analitičara

Radni profil financijskog analitičara (vještine i dužnosti)

Posao financijskog analitičara uključuje odlučivanje o kupnji ili prodaji dionica tvrtke nakon analize ukupnih rezultata i predviđanja. Poslovni analitičari ne rade uvijek na tržištima dionica ili obveznica. Nekoliko financijskih analitičara i dalje je zainteresirano za primjenu marketinških strategija u pogledu troškova i ukupne učinkovitosti. Oni često otkrivaju najbolje prakse za pojednostavljenje postupaka zapošljavanja kako bi uštedjeli značajnu količinu novca. Ovisno o poslu, kao što je investicijska banka, osiguravajuća tvrtka, start-up ili mirovinski plan, posao financijskog analitičara može imati različite odgovornosti u upravljanju financijama.

Financijski analitičari zaduženi su za financijsku pripremu, istraživanje i projekcije poduzeća ili korporacije. Oni procjenjuju predviđenu prodaju i troškove kako bi procijenili strukturu troškova i odluke o financiranju projekta. Viši financijski analitičari surađuju s financijskim direktorima kao i drugim članovima upravnog odbora kako bi odredili cjelokupnu investicijsku strategiju i politiku tvrtke.

Regionalne i lokalne banke, brokerske kuće za ulaganja u nekretnine, informacijske i osiguravajuće tvrtke mogu angažirati financijske analitičare. Financijski analitičar može donijeti vrijednost gdje god je to potrebno za donošenje važnih investicijskih odluka.

Evo nekih od najčešćih odgovornosti financijskog analitičara:

  1. Ocijenite dokaze iz prošlosti i sadašnjosti.
  2. Ispitajte učinke poslovnih odluka identificiranjem trendova i obrazaca u statistici.
  3. Razviti perspektive koje će pomoći organizaciji da postigne svoje ciljeve.
  4. Napravite izvještaj
  5. Treba konzultirati menadžment.
  6. Napravite financijski plan.
  7. Dajte prijedloge za promjene.
  8. Dajte prijedloge proračuna
  9. Analizirajte svoje mogućnosti ulaganja.
  10. Financijske prognoze treba koristiti za dobivanje uvida u budućnost.
  11. Stvaranje procesa i propisa.
  12. Usporedite financijske rezultate s projekcijama.
  13. Provedite analizu troškova
  14. Dokumenti o financijskim transakcijama moraju se uskladiti.

Ovdje su meke vještine koje će vam trebati ako se želite istaknuti kao kandidat za financijskog analitičara:

  1. Posvećen informacijama
  2. Posvećen određenom cilju
  3. Analitički pristup u komunikaciji
  4. sposobnosti kritičkog mišljenja
  5. Točnost na radnom mjestu
  6. Odgovornosti

Uvjeti obrazovne kvalifikacije

Za većinu radnih mjesta potrebna je diploma prvostupnika. Računovodstvo, ekonomija, bankarstvo, analitika, matematika i inženjerstvo samo su neka od područja koja će vam pomoći da se pripremite. Poslodavcima je također potreban magisterij iz poslovne administracije (MBA) ili magisterij iz financija za napredna radna mjesta. Ključno je razumjeti određivanje cijena opcija, vrednovanje opcija i procjenu rizika.

Registracije, licence i potvrde

Dolje je popis najboljih financijskih certifikata:
  1. Certifikacija ovlaštenog financijskog analitičara (CFA)
  2. Certificiranje ovlaštenog javnog računovođe (CPA)
  3. CAIA je kratica za ovlaštenog alternativnog investicijskog analitičara.
  4. Titula certificiranog financijskog planera (CFP)
  5. Certifikacija upravitelja financijskih rizika (FRM)
  6. FMVA je kratica za analitičara financijskog modeliranja i vrednovanja.

Iako certifikati nisu uvijek potrebni, neki poslodavci vjeruju da jesu. Ali samo zato što nisu ne znači da zgrabiti jedan (ili nekoliko) nije dobra ideja. Certifikati vam omogućuju da pokažete svoje znanje i iskustvo u određenom području.

Plaća financijskog analitičara

Plaća financijskog analitičara određena je stručnošću i iskustvom koje stručnjak posjeduje. Svaki novi financijski analitičar trebao bi očekivati ​​da će zarađivati ​​između 15,000 i 40,000 Rs mjesečno. Paket plaća financijskih analitičara povećava se četiri do pet puta nakon pet godina radnog iskustva. Kvalificirani CFA mogu dobiti konkurentne plaće u Sjedinjenim Državama ili Kanadi.

Globalne organizacije hedge fondova i financijske institucije, uključujući investicijske banke, angažiraju indijske financijske analitičare s potrebnim iskustvom i prezentiranjem stručnosti.

Financijski analitičar u Sjedinjenim Državama trebao bi očekivati ​​prosječnu plaću od 80,000 dolara, u rasponu od 48,000 do 152,000 dolara, prema portalima za plaće koji izvještavaju o plaćama radnika u financijskoj industriji. Prosječna godišnja naknada u Indiji iznosi oko 10 lakh rupija.

Napredovanje u karijeri/uloga financijskog analitičara

  1. Financijski analitičar: Kao što je već ranije raspravljeno. Financijski analitičar je profesionalac koji radi u financijskom sektoru. I dalje su aktivni u marketinškim istraživanjima kako bi predvidjeli budući razvoj, kao i izradi financijskih analiza usmjerenih na uvid i davanje prijedloga. Uloga financijskog analitičara može se razlikovati ovisno o organizaciji.
  2. Kreditni analitičar: Njihova primarna dužnost je procijeniti kreditni rejting tražitelja kredita.
  3. Analitičar istraživanja: Oni istražuju, procjenjuju, analiziraju i izvode podatke, koncepte i hipoteze za posebnu upotrebu od strane financijske institucije ili vanjskog financijskog klijenta.
  4. Upravitelj portfelja: To je srednji financijski posao. Oni surađuju s grupom ljudi kako bi donijeli odluke o ulaganju u zajedničke fondove, fondove kojima se trguje na burzi ili zatvorene fondove. Provode financijsku politiku kako bi upravljali svakodnevnom trgovinom dionicama.
  5. Glavni financijski direktor: To je službenik više razine koji je zadužen za financijske aktivnosti tvrtke. Prate obrtni kapital i strateško planiranje te analiziraju financijsku snagu poduzeća.
  6. Glavni direktor za investicije: To je financijska uloga na visokoj razini. Zadužen je za nadzor skupine stručnjaka za vođenje i nadzor investicijskih poslova. Mirovinski planovi, poslovi s investitorima i suradnja s vanjskim istraživačima dio su toga.

Različite vrste financijskih analitičara

Postoje dvije različite vrste financijskih analitičara.

  1. Financijski analitičar na strani kupca
  2. Financijski analitičar na strani prodaje

Financijski analitičar na strani kupca:

Stvorite mogućnosti ulaganja za tvrtke s puno kapitala za trošenje. Uzajamni fondovi, mirovinski fondovi, investicijske tvrtke, privatno upravljanje imovinom i neprofitni subjekti sa značajnim donacijama, poput nekih fakulteta, primjeri su institucionalnih ulagača. Kao rezultat toga, oni pomažu u "Kupnji investicijskih fondova."

Financijski analitičar na strani prodaje:

Prodavači financijskih usluga koji trguju vrijednosnim papirima, dionicama i drugim portfeljima trebali bi potražiti savjet. Oni pomažu u određivanju cijena i prodaji ulaganja. Ova skupina uključuje većinu investicijskih bankara.

Neki analitičari rade s korporativnim medijima i nisu na strani kupnje ili prodaje.

Financijski analitičari koncentriraju se na čimbenike koji utječu na pojedinačno tržište, geografsko područje ili kategoriju proizvoda. Na primjer, analitičar se može specijalizirati za naftni sektor, globalnu regiju poput istočne Europe ili devizno tržište. Trebali bi razumjeti kako novo zakonodavstvo, zakoni te politički i gospodarski razvoj mogu utjecati na odluke o ulaganju. Financiranje postaje sve konkurentnije, a neki financijski stručnjaci fokusiraju se na određenu naciju ili područje. Tvrtke očekuju od svojih financijskih analitičara da tečno poznaju jezik, povijest, gospodarsko okruženje i političku klimu zemlje ili područja koje predstavljaju.

Izgledi za posao financijskog analitičara

Potražnja za financijskim analitičarima stalno raste. Vrijeme je također potaknulo investicijsku aktivnost. Priprema ulaganja zahtijeva korištenje obučenih analitičara. S porastom potrebe za stručnim stručnjacima za financijsku analizu, porast će i broj otvorenih radnih mjesta.

Indijsko financijsko tržište se neprestano širi. Kao rezultat toga, povećao se broj radnika u financijskoj industriji. Indijska financijska središta grupirana su u Bengaluruu, Puneu, Chennaiju, Kolkati, Mumbaiju, Ahmedabadu i Kanpuru. Postoje različita radna mjesta u IPO-ima, FDI-ima, FII-ima i drugim financijskim institucijama. Ljudi sve više shvaćaju važnost ulaganja u financijski sektor. Ova stvarnost dovela je do mnoštva tvrtki uzajamnih fondova. Ove tvrtke zahtijevaju usluge profesionalnih financijskih analitičara. Financijske usluge sada se brzo šire. To će također dovesti do otvaranja novih radnih mjesta za financijske analitičare.

Savjeti za zapošljavanje

Kandidati moraju imati na umu da je financijski analitičar zanimanje koje se doista može smatrati teškim, budući da su ono što se najviše računa kandidatove vještine i znanje. Početi kao pripravnik za financijsku organizaciju omogućuje novim diplomantima stjecanje profesionalnog iskustva i izloženosti. Kandidat će naučiti o korištenju proračunskih tablica, baza podataka i PowerPoint zaslona, ​​što im može koristiti u dobivanju pozicije u financijskoj tvrtki. Nadalje, ovladavanje aplikacijskom tehnologijom kao što je ERP može biti korisno kada tražite posao budući da većina multinacionalnih kompanija koristi takve alate za optimalnu izvedbu i bira kandidate koji imaju realno znanje o njima.

Budući da financijski analitičari moraju komunicirati i prezentirati veliku količinu znanja klijentima i kolegama, moraju razviti izvanredne komunikacijske i prezentacijske vještine. Međuljudske vještine bitne su u profesiji financijskog analitičara jer on radi s ulagačima, potrošačima, medijima, regulatornim tijelima i tako dalje. Svijest i ažurirani uvidi o postojećoj financijskoj industriji nedvojbeno bi pomogli kandidatima da povećaju svoje izglede za zapošljavanje kao financijski analitičar u financijskoj tvrtki.

Reference

  1. https://www.jstor.org/stable/2491258
  2. https://search.proquest.com/openview/715fbadf5ff08361b1aeb10b40209362/1?pq-origsite=gscholar&cbl=3330
Jedan zahtjev?

Uložio sam mnogo truda u pisanje ovog posta na blogu kako bih vam pružio vrijednost. Bit će mi od velike pomoći ako razmislite o tome da to podijelite na društvenim medijima ili sa svojim prijateljima/obitelji. DIJELJENJE JE ♥️