Što vas čini dobrim kandidatom za ovu poziciju? (S 10 primjera odgovora na intervju)

Intervju nije ništa drugo nego test razine samopouzdanja, osobnosti i procjena uvjerenja ili vjere koju osoba posjeduje u sebe. Zbog toga se ovo pitanje pojavljuje na gotovo svim razgovorima koji se održavaju diljem svijeta, bez obzira na prirodu ili status posla koji se oglašava. Ovo pitanje zahtijeva od kandidata da navede nekoliko svojih sposobnosti, atributa i kvaliteta koje ga čine jedinstvenim i savršenim parom za upražnjeno radno mjesto koje se traži. Ovo pitanje također stavlja aktivan naglasak na vaš govor tijela i stoga Pepmycareer preporučuje da ga održavate u svakom trenutku.

S obzirom na učestalost i važnost ovog pitanja na intervjuu, kandidat se mora iskreno pripremiti za ovo pitanje proučavajući i čitajući savjete, kao i primjere odgovora.

Što vas čini dobrim kandidatom za ovu poziciju

Savjeti za učinkovito odgovaranje na ovo pitanje za intervju

1) Analitički pročitajte opis posla

Najbolji i najvažniji način da se pripremite za ovo pitanje za intervju leži u potpunom razumijevanju i ispitivanju opisa posla koji vam je izdao vaš poslodavac. Čitajući ga i cjelovitim uvidom u njega, moći ćete uokviriti svoj odgovor i steći saznanja o ključnim atributima koje poslodavac očekuje od idealnog kandidata za ovu poziciju.

2) Navedite svoja postignuća

Ako se radi o poziciji vezanoj za administraciju, istaknite svoje znanje rada na računalu, ili ako je vezana uz marketing, istaknite svoju kreativnost. Ovo je najbolji način za odgovor na ovo pitanje koji ne samo da će impresionirati vašeg sugovornika, već će mu omogućiti da stvori pozitivno mišljenje o sebi. Stoga Prepmycareer preporučuje da u svoj odgovor uvijek uključite svoja temeljna postignuća koja se ne mogu izbjeći ni pod koju cijenu.

3) Budite agresivni, ali u granicama

Ovim pitanjem za intervju u osnovi prodajete svoje vještine, znanje i sposobnosti svom ispitivaču. Stoga razmišljajte kao prodavač i koristite umjereno agresivan ton dok odgovarate na ovo pitanje. Nadalje, od vas se također očekuje da date svoj odgovor na atraktivan način, koji izgleda logično i zanimljivo za vašeg ispitivača.

Deset najboljih primjera odgovora za proučavanje i procjenu

Primjer odgovora jedan (Općeniti odgovor – prikladan za sve pozicije)

Gospodine, prošao sam kroz opis posla i razumio sam zadatke i dužnosti koje treba izvršiti kao dio ovog natječaja. S obzirom i razumijevajući to, vjerujem da imam sposobnost, ali i kapacitet za izvršavanje svih tih zadataka oslanjajući se na svoje radno iskustvo i akademsku kvalifikaciju. Nadalje, budući da sam predan i lojalan zaposlenik organizacije, smatram se savršenim izborom za ovo radno mjesto.

Uzorak odgovora dva (općeniti odgovor – prikladan za sve pozicije)

Moje radno iskustvo i moja stručna sprema čine me idealnim kandidatom za ovo radno mjesto. Obavljao sam slične dužnosti i izvršavao identične zadatke tijekom svog prethodnog mandata dok sam radio za poznatu organizaciju gotovo 4 godine. Ovo, zajedno s mojom proširenom sposobnošću učinkovitog rada u stresnim radnim uvjetima i okruženjima, čini me savršenim izborom za ovo radno mjesto. Nakon što bih se zaposlio, ne bih iznevjerio organizaciju i čak bih se pokazao kao prednost za organizaciju.

Uzorak odgovora tri (pozicija – marketing)

Nakon što sam prošla kroz opis posla i zadataka koje treba obavljati, smatram da sam savršen kandidat koji s lakoćom i nadmoćnošću može obavljati navedene zadatke. Već gotovo 3 godine radim slične poslove vezane uz digitalni marketing i razvio sam vrhunski smisao za osmišljavanje dojmljivih, ali i isplativih reklamnih kampanja. Nadalje, imam potpuno znanje o demografskim i potrošačkim alatima koji su gotovo nužni u ovoj vrsti natječaja.

Uzorak odgovora četiri (pozicija – administracija)

Budući da se ovaj posao odnosi na uredničke poslove koje treba obavljati uz administraciju i upravljanje cijelim uredom, vjerujem da sam, s obzirom na moje vještine i sposobnosti iz prošlosti, savršen izbor za ovo radno mjesto. Čak sam prošao šestomjesečni tečaj obuke za MS Office i druge uslužne softvere u kojem sam učio o svim vrstama trikova, tehnika i prečaca na tipkovnici. Ovaj tečaj uz moje slično prošlo radno iskustvo omogućilo bi mi učinkovito i vremenski ograničeno izvršavanje svih zadataka i dužnosti.

Uzorak odgovora pet (pozicija – računovodstvo i financije)

Gospodine, ova pozicija je povezana s računovodstvom i financijama, o čemu imam veliko iskustvo i znanje. Ja sam kvalificirani ovlašteni računovođa i čak sam prošao opsežnu obuku u vezi s financijskim tržištima i pomoćnim burzama. Nadalje, ja sam osoba svjesna gotovo svih računovodstvenih sustava, sa širokim nadzorom nad Busy, Tally, Zoho Accounts i Xero. Budući da sam pametan, vrijedan i vrijedan pojedinac, imam sve razloge vjerovati da sam savršen izbor za ovo radno mjesto.

Uzorak odgovora šest (pozicija – medicinski stručnjak)

Najvažnija stvar u području medicine je točnost i preciznost. Imam dovoljno sreće da to kažem, ja sam osoba koja uvijek održava visoku razinu predanosti i odlučnosti dok se brine za svoje pacijente. Ja sam poslijediplomski medicinski stručnjak s bogatim iskustvom u raznim medicinskim područjima vezanim uz radiologiju. Mogu napraviti gotovo sve vrste snimanja, uključujući tipične i rizične snimke skrotuma i kralježnice. Uz moju dokazanu liječničku praksu, smatram se izvrsnim kandidatom za ovu poziciju, koji može doprinijeti svim svojim znanjem, vještinama i strašću.

Uzorak odgovora sedam (pozicija – pisac sadržaja)

S razvijenim smislom za pisanje i postojanjem lucidnog umjetničkog tijeka, koji je rezultat dugogodišnjeg rada i ustrajnosti, pretpostavljam i smatram se savršenim izborom za ovo radno mjesto. Surađivao sam s vodećim izdavačkim kućama i istaknutim mrežnim web stranicama, kao njihov vodeći pisac sadržaja i čak sam proizveo stotine književnih djela koja su informativna i služe milijunima ljudi. Budući da sam nositelj postdiplomskog studija i lojalnog stava s proširenom sposobnošću generiranja ideja i misli, smatram se savršenim za ovo radno mjesto.

Primjer odgovora osam (pozicija – građevinski inženjer)

S više od 10 godina građevinskog iskustva i uporištem na raznim složenim strukturama kao što su brane, mostovi i autoceste, osoba sam koja je potpuno promjenjiva i posjeduje duboko znanje o svim građevinskim strukturama i ključnim građevinskim tehnikama. Tijekom svog prethodnog mandata radio sam na inovativnom projektu i čak sam ga vodio od nule. To je povećalo moj utjecaj na temeljni profil i čak poboljšalo moje znanje i maštu. Sada mogu projektirati, nadzirati i omogućiti izgradnju svih vrsta građevinskih objekata, što je i osnovni uvjet za ovaj natječaj, pa sam idealan kandidat za ovaj posao.

Primjer odgovora devet (pozicija – učitelj)

Gospodine, ja sam školovani diplomirani učitelj s kolektivnim iskustvom u nastavi od više od 6 godina. Ja sam stručnjak u svom osnovnom području i čak sam osvojio nekoliko priznanja za to. Razvio sam jedinstven način poučavanja učenika, putem kojeg mogu postići dobre rezultate i visoke ocjene za sve svoje učenike. Usredotočujem se na svaki ključni aspekt dok predajem i nikada ne postajem lijen ili letargičan dok držim predavanje. Posjedujem potpuno znanje o svim suvremenim nastavnim postupcima uključujući organizaciju i vođenje pametne nastave. S obzirom na sve činjenice, smatram se idealnim kandidatom za ovu poziciju.

Uzorak odgovora deset (pozicija – izvršni direktor informacijske tehnologije)

Budući da sam inženjer informacijske tehnologije iz renomirane inozemne institucije i naknadno stekao MBA kvalifikaciju, s kolektivnim radnim iskustvom od više od 6 godina, pretpostavljam i smatram se savršenim izborom za ovo radno mjesto. Vrijedna sam i marljiva osoba, koja odlično vlada i poznaje principe kodiranja te izvanredno poznaje istaknuti programski jezik Python. Nadalje, imam vrhunsko znanje o umrežavanju i razvoju stogova što mi daje prednost u odnosu na druge kandidate.

Reference

  1. https://psycnet.apa.org/record/1980-33505-001
  2. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/j.1744-6570.1988.tb00630.x
Jedan zahtjev?

Uložio sam mnogo truda u pisanje ovog posta na blogu kako bih vam pružio vrijednost. Bit će mi od velike pomoći ako razmislite o tome da to podijelite na društvenim medijima ili sa svojim prijateljima/obitelji. DIJELJENJE JE ♥️