Popis práce projektového manažera (povinnosti, plat, dovednosti, certifikace a další)

Společnosti, ať už jsou malé nebo velké, dávají přednost práci rozdělením své pracovní zátěže na projekty. Pro zajištění hladkého průběhu a průběhu projektu si najímají projektového manažera. Jak název napovídá, musíte zvládnout projekt. Veškeré plánování, realizace, rozpočty a včasný postup jsou výhradní odpovědností projektového manažera.

Je mu přidělen projekt a musí ho zvládnout od zahájení až po jeho dokončení. Povinnosti, platové vyhlídky a vzdělání spolu s několika certifikacemi jsou podrobně popsány níže.

Popis pracovní pozice projektového manažera

Povinnosti Projektového Manažera

Jako osoba odpovědná za projekt je zodpovědný za hladké provedení projektu od samého začátku až do konce. Níže je uveden seznam nejdůležitějších povinností projektového manažera:

  1. Projektoví manažeři dostanou podrobnosti o požadavcích společnosti a musí je převést do podoby projektu.
  2. Připravte si cestovní mapu nebo plán, abyste zajistili, že projekt bude dokončen řádným způsobem
  3. Vyberte svůj tým na základě jeho dovedností, zkušeností a odborných znalostí v dané oblasti
  4. Vést tým a poskytovat mu všechny cenné informace a školení
  5. Proveďte tým o výsledku projektu
  6. Rozdělte projekt na menší části
  7. Přidělte tyto fragmenty členům týmu na základě jejich dovedností, vzdělání a odbornosti
  8. Připravte si rozpočet s ohledem na všechny odchylky, které zajistí hladké provedení projektu až do konce
  9. Předložit rozpočet vedení
  10. Vyjednávejte se zainteresovanými stranami a vedením společnosti a získejte schválení svého rozpočtu
  11. Ujistěte se, že máte všechny zdroje potřebné k zahájení i dokončení projektu. Pokud ne, připravte vhodný plán, abyste zajistili bezproblémové dodání požadovaných zdrojů.
  12. Pravidelně kontrolujte a ujistěte se, že projekt běží podle plánu a bude dokončen v rámci schváleného/přiděleného rozpočtu.
  13. Dohlížejte na projekt a ujistěte se, že jakékoli překážky nebo omezení jsou co nejdříve odstraněny
  14. Po úspěšném dokončení projektu předejte projekt týmu, který bude projekt posouvat, případně vedení.

Můžeme tedy vidět, že projektový manažer je zodpovědný za vše od A do Z za projekt nebo požadavek, který je mu přidělen. Je odpovědný za neúspěchy a zaslouží si pochvalu i za úspěšné dokončení projektu.

očekávaný plat

Projektový manažer má v organizaci slušnou pozici a má dobré společenské uznání mezi svými vrstevníky i společností. On nebo ona je dobře odměňována najímající organizací a jsou mu také nabízeny lukrativní pobídky a výhody při úspěšné realizaci projektu. Plat projektového manažera závisí na následujících faktorech:

Faktory ovlivňující platVliv faktoru
Místo zaměstnáníZaměstnavatel, který pracuje na projektech v oblastech s vysokými životními náklady, dostává vyšší platy ve srovnání s projektovými manažery, kteří provádějí projekty ve venkovských nebo poloměstských oblastech. Mimořádná nabízená kompenzace má v zásadě nahradit inflaci, vyšší nájemné a pojistné na základní věci
Pracovní zkušenostVeteránům jsou nabízeny vyšší platy. Pracovní zkušenosti a plat zaměstnavatele mají přímý vztah. Čím zkušenější člověk je, tím vyšší bude jeho plat. Dále záleží také na kvalitě pracovních zkušeností a zaměstnanci, kteří si užili předchozí stáže u renomovaných zaměstnavatelů, by měli ještě vyšší plat.
Dovednosti a znalostiSchopnosti a znalosti, které člověk má, hrají důležitou roli při určování platu. Šikovný a znalý člověk, který dobře ovládá svůj hlavní obor, je draze odměněn.
Ziskovost zaměstnavatelské společnostiZaměstnanci pracující na projektech společností, které jsou ziskové a mají dobrý podíl na trhu, mohou své zaměstnance relativně dobře kompenzovat. Zacházejí se svými zaměstnanci jako s majetkem a nabízejí jim lukrativní platy i pobídky a výhody.

Jsou vyžadovány dovednosti a certifikace

Dovednosti a znalosti hrají důležitou roli v kariérním postupu a postupu. Člověk proto nesmí být zatemněn vůči osvícení a snažit se co nejlépe naučit nové dovednosti, software a technologie, které se vyvíjejí v průběhu času. To by přineslo nejen dobré platy, ale také by to poskytlo výhodu nad svými vrstevníky a kolegy.

schopnosti

Každý člověk, který se chce stát projektovým manažerem, musí mít tyto dovednosti, aby si své působení mohl užívat s plnou spokojeností.

Název dovednostiDůvod
VedeníVůdčí schopnosti jsou pro projektového manažera nejdůležitější, protože je odpovědný za vedení celého týmu svých podřízených pracujících společně se společným cílem dokončení projektu.
KomunikaceŘízení týmu není snadný úkol a efektivní komunikační dovednosti spolu s vynikajícími schopnostmi veřejného vystupování musí mít každý projektový manažer.
Rozpočtové plánováníProjektový manažer musí připravit rozpočet projektu. Musí zajistit, aby byl projekt dokončen nákladově efektivním způsobem v rámci přiděleného rozpočtu. Jako žádný management chce svůj projekt dokončit s dodatečnými náklady.
InovačníV dnešním tvrdém světě je nutné přemýšlet po vybalení. Získat projekty není snadné a jejich úspěšné provedení je dále obtížné. Manažer, který dokáže myslet inovativně, by byl v lepší pozici pro efektivní dokončení projektu.
představeníOd projektového manažera se vyžaduje, aby čas od času prezentoval vedení a zúčastněné strany, zejména před projektem a během něj. Musí si tedy zlepšit prezentační dovednosti tím, že se zapojí do vhodného kurzu online nebo offline.

Certifikace

Zde je seznam nejlepších certifikačních kurzů pro pozici projektového manažera:

Název kurzuTrvání
Certifikace PMP (Project Management Professional) [Velmi doporučujeme]6 měsíců
Certifikace digitálního projektového manažera3-6 měsíců
MS Office3-6 měsíců
Advance Excel (včetně finančního modelování)6 měsíců
Agilní řízení projektů1 měsíc
Praktický kurz projektového řízení2 měsíců
Certifikace zkoušky CAPM3 měsíců

Vzdělávací kvalifikace

Alespoň bakalářský titul nejlépe ve stavebnictví je nezbytným předpokladem pro nastartování vaší cesty projektového manažera. Dále se důrazně doporučuje, abyste to spojili s některými cennými certifikacemi a kurzy.

Proč investovat do čističky vzduchu?

Role projektového manažera je náročná a hektická. Možná budete muset pracovat dlouhé hodiny v jednom úseku bez možnosti pevné dovolené. Člověk proto musí být vždy ostražitý a bdělý. Platové vyhlídky jsou velmi dobré a projektový manažer vytahuje tučnou výplatu s možností výdělku obrovských pobídek. Pokud se vám naše články líbí, nezapomeňte je sdílet se svou rodinou a přáteli. Dále nezapomeňte po přečtení našich článků okomentovat níže uvedenou sekci svými praktickými zkušenostmi.

Reference

  1. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0263786301000692
  2. https://ieeexplore.ieee.org/abstract/document/841112/?casa_token=X8mPbXVPph0AAAAA:j2ztsDfnPSEPGmY1KnM_wQODYKA3c7a41WT4NNhUvlv0GyrbkNKorjmgtIi7Hmu0gLKEGAw5-w
Jedna žádost?

Vynaložil jsem tolik úsilí, abych napsal tento blogový příspěvek, abych vám poskytl hodnotu. Bude to pro mě velmi užitečné, pokud zvážíte sdílení na sociálních sítích nebo se svými přáteli / rodinou. SDÍLENÍ JE ♥️